Ahoj já jsem majitelem těchto stránek.Jsem z Jablonce nad Nisou.Často jezdím na různé závody.Dík že jste navštívily moje stránky.
Kontakt na mně:
ICQ 447060912
tel:+420774942908
e-mail:taljka@seznam.cz
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

Hybridní pohon.

V nejvíce případech slovo hybridní pohon představuje kombinaci spalovacího motoru a elektrické trakce jako u elektromobilu. Nejčastěji je používán v silniční a železniční dopravě.

Auto, které má hybridní pohon, využívá více než jeden zdroj energie. Hybridní pohony využívají výhod jednotlivých pohonů při různých pracovních stavech vozidla.

Mezi hybridní pohony patří odzkoušený sériový hybridní pohon - kombinace spalovacího motoru s elektromotorem a akumulátorem. Tento sériový pohon je při jízdě na krátké vzdálenosti(jízda po městě aj.) poháněn stejnosměrným točivým strojem. Stroj se napájí jako elektromotor elektrickou energií z akumulátoru. V automobilu jsou dvě spojky, jedna spojuje elektromotor se spalovacím motorem a druhá elektromotor s převodovkou. Při jízdě na elektrickou energii je první spojka, která připojuje spalovací motor rozpojená. Při jízdě na delší vzdálenost např. z města do města, při potřebě větší akcelerace nebo při plném zatížení zajišťuje pohon spalovací motor. Pokud se vozidlo pohybuje silou spalovacího motoru, tak se výkon přenáší prostřednictvím první spojky a druhé spojky na převodovku. Stejnosměrný elektrický točivý stroj v této chvíli mění svojí funkci a pracuje jako generátor stejnosměrného proudu. Takto získaná elektrická energie je přivedena do akumulátoru. V okamžiku brždění se rozpojí první spojka, tím je odpojen spalovací motor a generátor, vytváří elektrickou energii pro dobíjení akumulátoru ze setrvační energie vozidla.

U hybridního pohonu lze využívat výhody jednotlivých pohonů. U elektropohonu nízkou hlučnost, žádné výfukové splodiny a vysokou účinnost elektromotoru. U pohonu spalovacím motorem velký dojezd vozidla, v střední a vyšší oblasti otáček vysoký točivý moment a možnost jízdy vysokou rychlostí. Mezi největší výhodu tohoto kombinovaného pohonu patří možnost použití jednotlivých pohonů v oblasti nejvyšší účinnosti, čímž se zajišťuje snížení spotřeby energie. Nevýhodou pohonu jsou vysoké pořizovací náklady, zvýšení hmotnosti vozidla o hmotnost akumulátoru a zmenšení úložných prostor v vozidle.

Lexus LS 600h – tento vůz patří mezi nejluxusnější vozy s hybridním pohonem na trhu. Jeho spalovací motor 5,0 l V8 je doplněn výkonným elektromotorem, které dohromady poskytují jízdní komfort hodný nejvyšší třídy. Se svojí spotřebou se jistě neřadí k ekologicky nejšetrnějším hybridním vozům, ale ve své třídě zcela určitě. Tomu samozřejmě odpovídá i další vybavení a cena. Tato vyspělá kombinace pohonů dodá vozu LS 600h špičkový kombinovaný výkon, který dosahuje více než 455 koní.